Informator parafialny

 

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Uroczystość Odpustowa ku czci św. Marcina

Okres od 11.11.2018 r. – 18.11.2018 r

Ogłoszenia parafialne

  1. Dziś 11 listopada Uroczystość Odpustowa ku czci św. Marcina. Suma o godz. 12:00; nieszpory o godz. 15:00, na które zapraszamy Parafian z Opatowic. Podczas tej Uroczystości serdecznie zapraszamy do salek parafialnych na gościnę u św. Marcina. od godz. 10:00 będzie czynna kawiarenka, odbędzie się kiermasz ciast, rogali, pamiątek katechetycznych. „Gościna u św. Marcina”
  2. W czwartek zapraszamy dzieci i gimnazjalistów na mszę św. szkolną o godz. 18:00. Przez cały rok dzieci i młodzież przed tą mszą mają swoją okazję do spowiedzi św.
  3. Katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych 12 listopada (poniedziałek) o godz. 16:00
  4. Kolekty: Dzisiejsza na remont kościołów (kopertowa). Przed kościołem do puszek zbiórka na „Kościół w potrzebie”. Za tydzień na bieżace potrzeby Parafii (energia, woda na cmentarzach itp). Za złożone ofiary składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
  5. Składamy serdeczne podziękowanie za prace wykonane w kościele i wokół kościoła w minionym tygodniu. Dziękujemy za składane ofiary i kwiaty.
  6. W przedsionku kościoła do nabycia prasa katolicka i informator parafialny.
  7. Od wtorku 2 października w kancelarii przyjmujemy intencje jubileuszowe i dziękczynne. Od piątku 2 listopada w kancelarii parafialnej można rezerwować msze św. za zmarłych na 2019 rok.
  8. W styczniu przyszłego roku na czas trwania odwiedziń koledowych nie ma mszy św. wieczornych i porządek mszy św niedzielnej ulega zmianie tj. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:30.
  9. Przypominamy o opłatach grobowych po 20 latach – likwidacja nieopłaconych miejsc grobowych.
  10. W Tarnowskich Górach powstaje Środowiskowy Dom Samopomocy przeznaczony do dziennego pobytu dorosłych osób z autyzmem i niepełnosprawnością sprzężoną, w tym intelektualną. Do tej pory takie osoby (25+) były wykluczone społecznie, zdane na całodobową opiekę rodziny. Zainteresowani umieszczeniem swoich dorosłych podopiecznych w takim domu proszeni są o zgłoszenie w zakrystii, kancelarii parafialnej lub kontakt telefoniczny – 691-890-969 – Teresa Salamon z parafii św. Józefa Robotnika w Tarnowskich Górach.

Informator z ubiegłego tygodnia

Aktualności Diecezji Gliwickiej

Aktualności Biura Prasowego Konferencji Episkopatu Polski, Katolickiej Agencji Informacyjnej,

Strony, na które warto zajrzeć….