GŁOS ŚW. MARCINA

 

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

Okres od 12.08.2018 r. – 19.08.2018 r

Ogłoszenia parafialne

  1. Dziś (12.08) przeżywamy XI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Trwamy w letnim porządku sprawowania Mszy św. niedzielnych (7:00, 9:00, 11:00 i 19:00). Przed każdą Mszą św. zapraszamy do śpiewania danej części Godzinek Ku czci NMP. W okresie letnim (wakacyjnym), nie ma nieszporów niedzielnych.
  2. W dzisiejszą niedzielę msza św. o godz. 11:00 w intencji Żołnierzy i ich Rodzin z okazji Dnia Wojska Polskiego. Po mszy żołnierze zapraszają na grochówkę do ogrodu farskiego.
  3. W środę 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św jak w każdą niedzielę. Poświęcenie ziół i kwiatów(w naszej tradycji święto Matki Boskiej Zielnej) przy błogosławieństwie końcowym.
  4. W piątek Uroczystość św. Jacka – dyspensa od postu piątkowego
  5. W przyszłą niedzielę 19 sierpnia Piesza Pielgrzymka Kobiet i Dziewcząt do Matki Boskiej Piekarskiej. Zbiórka w Kościele o godz. 06:00 – powrót około 18:00.
  6. Kolekty: dzisiejsza kopertowa na remont kościołów w przyszłą niedzielę na bieżące potrzeby parafii.
  7. Składamy serdeczne podziękowanie za prace wykonane w kościele i wokół kościoła w minionym tygodniu. Dziękujemy za składane ofiary i kwiaty.
  8. W przedsionku kościoła do nabycia prasa katolicka.
  9. Trwamy w czasie wakacyjnym. Odpoczywajmy, ale też nie zapominajmy o wypełnieniu obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej. Jest to szczególny egzamin poszanowania przykazania „Pamiętaj abyś dzień święty święcił”.

Ofiary składane przez zakupie gazetek przeznaczone są na bieżące potrzeby wspólnoty ministrantów.
W imieniu ministrantów i lektorów serdeczne Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary