REKOLEKCJE EWANGELIZACYJNE 2015

Rekolekcje zaproszenie św Marcin

Ze szczególną radością pragniemy dziś zaprosić wszystkich dorosłych i młodzież na Rekolekcje Ewangelizacyjne, które odbędą się w naszej parafii. Rekolekcje te nazywane są ewangelizacyjnymi, gdyż podczas ich trwania będziemy słuchać i rozmawiać o podstawowych prawach życia duchowego. Rozważana będzie prawda o Bożej miłości do nas, o grzechu, który oddala nas od Boga i o Bożym planie zbawienia. Najważniejszym ich celem jest doprowadzenie do osobistego spotkania się z Panem Jezusem.
Rekolekcje prowadzone będą przez księdza Tomasza Raka oraz księdza proboszcza naszej parafii ks. Krzysztofa Żaka wraz z Diakonią Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie i Odnową w Duchu Świętym „Wspólnotą Paschy”.
Rekolekcje będą trwać od czwartku 26 lutego do niedzieli 1 marca. W czwartek i piątek rozpoczną się po wieczornej Mszy świętej o godz. 18.45. W czasie ich trwania będzie możliwość uczestnictwa w nabożeństwie przed Najświętszym Sakramentem, skorzystania z sakramentu pojednania, wysłuchania świadectw i nauk, a także uczestniczenia w krótkich spotkaniach w małych grupach, a nawet zobaczenia pantomimy. Nasze spotkania trwać będą około 1,5 godziny. W sobotę rekolekcje rozpoczną się wcześniej, bo już o godz. 18 Mszą świętą. Dokładny plan umieszczony jest w gazetce parafialnej i na zaproszeniach, które były rozdawane w czasie odwiedzin kolędowych, a dostępne będą także dzisiaj po Mszy świętej przy wyjściu z kościoła.
Bardzo gorąco zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w tych rekolekcjach, zwłaszcza że właśnie rozpoczyna się czas Wielkiego Postu. Na pewno warto poświęcić trochę czasu wyłącznie dla Pana Boga, który jest przecież naszym kochającym Stwórcą. Zaprośmy więc na nie również członków naszych rodzin, przyjaciół i znajomych.

Rekolekcje plan św Marcin